26 Yıllık Dev Firma Konkordato Kararı Aldı! Yüzlerce Kişiye İstihdam Sağlıyordu!

Bursa’da konkordato ilan eden firmaların sayısında hızlı bir artış yaşanıyor. Yüce Nakliyat Emlak Madencilik ve İnşaat Anonim Şirketi, 2022 yılında mahkemeye başvurarak konkordato talebinde bulunmuş ve başvurusu kabul edilmişti.

Patronlar Dünyası’nın haberine göre şirketin faaliyet gösterdiği Balıkesir, Karaman, Isparta ve Bursa’daki maden ocaklarının işletmecisi konumunda bulunan firma, Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından verilen bir yıllık kesin mühletin uzatılmasına karar verildiğini duyurdu.

FİRMA KÖKLERİNİ BURSA’DA ATTI

Yüce Nakliyat Emlak Madencilik ve İnşaat Anonim Şirketi, Boyutlu Taş Madenciliği ve Taşocakçılığı sektöründe 10 Şubat 1998 tarihinde kurulmuş olup, merkezi Bursa’da bulunmaktadır.

GENİŞ İHRACAT AĞI

Şirket, maden ocaklarından çıkardığı mermerlerin büyük bir kısmını yurt dışına ihraç etmektedir. İhracat yapılan ülkeler arasında Suudi Arabistan, Fas, Tunus, Cezayir, Vietnam, Singapur, Çin ve Hindistan bulunmaktadır.

YÜZLERCE KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

Türkiye genelindeki 4 ilde bulunan maden ocaklarında faaliyet gösteren dev firma, yüzlerce kişiye istihdam olanağı sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x